Testy MultiSelect do policji

Jednym z etapów, przez który musi przejść każdy kandydat, starający się o miejsce w policji są specjalne badania – testy multiSelect, wykonywane przez psychologów. Są to testy, które potocznie nazywa się MultiSelect policyjny. Na ich podstawie dokonuje się selekcji kandydatów, którzy mają odpowiednie predyspozycje, nie tylko osobowościowe, ale też społeczne i intelektualne. Wymagają one więc solidnego przygotowania.

 

Co zawiera test MultiSelect policyjny?

Badanie – test multiSelect policyjny składa się różnych pytań i zadań, które są w formie zamkniętej. Wśród nich są te dotyczące samej osoby, wypełniającej test (na przykład odnoszą się do stanów emocjonalnych, sposobów zachowania w określonych sytuacjach, a także postaw wobec pewnych zjawisk czy zachowań).

Wśród pytań pojawiają się też różne zadania. Niektóre opierają się na spostrzegawczości, co znaczy, że osoba rekrutująca się do policji musi na przykład na podstawie wcześniej oglądanego zdjęcia stwierdzić, czy dostrzegł na nim coś, czego dotyczy pytanie. Są też zadania z treścią, w których na przykład opisano pewne zdarzenie. Kandydat musi wyciągnąć wnioski na podstawie otrzymanego tekstu i zaznaczyć pasujące według niego odpowiedzi.

Badania / testy multiSelect mogą również zawierać mniej lub bardziej skomplikowane zadania matematyczne. Wśród nich są na przykład wymagające obliczenia średniej matematycznej.

To jednak część indywidualna, a oprócz tego testy MultiSelect do policji składają się jeszcze z rozmowy z psychologiem. W jej trakcie może on pytać o różne wydarzenia z życia kandydata lub też badać postawy do różnych spraw.

 

Testy MultiSelect – co zawiera?

Policja poszukuje przede wszystkim kandydatów o określonym profilu psychologicznym. Dopasowania do niego dokonuje się właśnie przez wypełnienie testu (multiSelect Policyjny) i rozmowę z psychologiem. Dlatego też osoby, którym nie powiedzie się w czasie tych badań, są odrzucane z rekrutacji i mogą do niej podejść dopiero po roku od dnia, w którym odbyły się testy psychologiczne.

 

Najlepszy i aktualny zbiór testów policyjnych MultiSelect

Choć egzamin psychologiczny nie jest łatwy, to można się do niego skutecznie przygotować. Wystarczy skorzystać z materiałów, które oferujemy kandydatom na policjantów. Co otrzymuje się, nabywając u nas testy MultiSelect do policji:

 • zbiór pytań psychologicznych, dotyczących cech osobowościowych kandydata,
 • aktualny pożądany profil policjanta (w starych badaniach pytań było 560),
 • przykładowe pytania z rozmowy z psychologiem,
 • zadania matematyczne i z treścią,
 • opisy zadań na refleks, pamięć, opis zdarzenia i pamięć tekstową,
 • porady dotyczące egzaminu – co zrobić, by wyszedł jak najlepiej,
 • opis profilu policjanta (pożądane i niepożądane cechy, preferencje, cechy idealnego przełożonego),
 • treść badań z Poradni Zdrowia Psychicznego,
 • możliwe pytania wraz z odpowiedziami, które mogą paść w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.

Korzystając z naszych materiałów, możesz być pewien, że egzamin psychologiczny będzie dla Ciebie o wiele łatwiejszy. Dowiesz się też, czego będzie dokładnie od Ciebie, jako kandydata, oczekiwała policja, a w końcu – dołączysz do innych funkcjonariuszy.

 

MultiSelect – fakty i mity

 

Wokół takich egzaminów, w których wykorzystywane są testy multiSelect narosło wiele mitów. Gros osób uważa, iż są to testy bardzo trudne i wymagające wyjątkowych, wręcz nadludzkich umiejętności. Inni, posiłkują się nieprawdziwymi informacjami, zamieszczonymi przez rzekomych kandydatów w internecie, którzy nie przeszli tego etapu rekrutacji. MultiSelect policyjny jest testem, którego treść jest w stanie ocenić predyspozycje kandydata, ubiegającego się o stanowisko funkcjonariusza Policji. Jest to bardzo wymagający egzamin, ponieważ na tym etapie rekrutacji odpada najwięcej kandydatów, którzy pozytywnie przeszli np. test sprawnościowy czy test z wiedzy ogólnej. Testy multiSelect do policji potrafi zweryfikować profil każdej osoby, która zgłasza się na egzaminy. W połączeniu z rozmową z psychologiem jest to najtrudniejszy etap, z którym musi zmierzyć się każdy zdający.

multiselectWspomniane wcześniej testy multiSelect, to kombinacja testów psychologicznych, które połączone się z różnymi zadaniami, badającym umiejętności spostrzegania, bystrości umysłu czy też zdolności matematyczne kandydatów do służb policyjnych. Wśród wielu pytań, zawartych w testach, są takie, które mierzą wysokość IQ, jak również i te, badające konkretne postawy życiowe i zachowania, które charakteryzują osobę, uczestniczącą w teście. Wiele z pytań skonstruowano w sposób podchwytliwy, a niektóre z nich wzajemnie się wykluczają. Ponadto, część pytań powtarza się w teście, co demaskuje wszelkie próby oszukiwania w teście, a jednocześnie ujawnia postawę kandydata wobec uczciwości. Treść pytań, składających się na multiSelect policyjny, a w zasadzie odpowiedzi na nie, służą analizie stanu zdrowia psychicznego, osobowości, temperamentu czy predyspozycji do wykonywania zawodu policjanta, u kandydatów. Efekt ujawnia czy dany kandydat spełnia wymagania, jakim odpowiada profil policjanta.

Pytania zamknięte wykluczają możliwość udzielania własnych odpowiedzi i warunkują przymus wyboru jednej z dostępnych opcji. Dzięki temu, sprawdzana jest u kandydatów  umiejętność podejmowania decyzji, dokonywania wyborów i czytania ze zrozumieniem. W niektórych pytaniach istnieje możliwość udzielania odpowiedzi tak lub nie. Treść tego typu pytań, z pozoru wydaje się być bardzo prosta. Ich zawartość nawiązuje do różnego rodzaju zachowań, które towarzyszą nam w życiu codziennym, co umożliwia psychologom,  analizującym wyniki testu, odpowiednią ocenę danego kandydata, pod kątem jego życia w społeczeństwie, moralności i stanu psychiki. Testy multiSelect do policji opierają się na  odpowiedziach, które stanowią pierwszą myśl danego kandydata. Nie opłacalne jest debatowanie i rozważanie na temat tego, które z pytań jest podchwytliwe i jaki wariant wyboru mógłby być w tym przypadku najbardziej adekwatną odpowiedzią. Kandydat ma ograniczony czas i musi odpowiedzieć na wiele pytań, co zmusza go do szybkiego i efektywnego działania, bez zbędnego zastanawiania się i głębszych refleksji.

Tego typu działanie jest uwarunkowane psychologią człowieka. Zdaniem naukowców to, jacy jesteśmy, określa pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy. Może to być skojarzenie, odpowiedź na zadane pytanie czy też odtworzenie danej informacji. Testy multiSelect potrafią zweryfikować naturalne zachowanie każdego człowieka. Nieprzypadkowo zatem, czas, jaki przewidywany jest na udzielenie odpowiedzi na zawarte w teście pytania, został  mocno ograniczony. Jest to zasadne, aby egzaminowana osoba nie mogła długo analizować i zastanawiać się nad treścią zadanych jej pytań. Im dłuższy czas na refleksję, tym większa zachodzi obawa, iż uczestnik testu zacznie konfabulować na temat własnej osoby. Zakłamanie wizerunku polega przecież na tym, aby stworzyć pożądane cechy osobowościowe czy charakterologiczne. W przypadku działań odruchowych, nie ma czasu na zastanawianie się, a tym bardziej na zafałszowywanie własnego obrazu – odpowiedź jest intuicyjna.

Kolejnym typem pytań, występujących w teście, jakim jest multiSelect policyjny są pytania, wymagając spostrzegawczości, koncentracji i zdolności szybkiego zapamiętywania informacji. Są to proste i nieskomplikowane pytania, ale osoba nieprzygotowana na tego typu treść, może być nimi zaskoczona. Badają one umiejętność czytania tekstu ciągłego ze zrozumieniem oraz szybkiego przyswajania wielu różnych informacji, czasem niepowiązanych ze sobą żadnymi przesłankami logicznymi. Padają pytanie o godzinę, cechy czyjegoś wyglądu, ubiór czy datę danego wydarzenia.

 

Czego się spodziewać w testach multiSelect?

 

Wiele osób pragnie poznać treść pytań, które pojawiają się na takich egzaminach, w których używane są testy multiSelect do policji. Poniżej można zapoznać się z przykładami, które pojawiły się na testach w ubiegłych latach.

 1. Rano, zazwyczaj budzę się rześki i wypoczęty.
 2. Hałasy łatwo mnie budzą.
 3. Mój ojciec jest dobrym człowiekiem (jeśli nie żyje) był dobrym człowiekiem.
 4. Moje życie codzienne jest pełne spraw, które mnie interesują.
 5. Jestem obecnie tak samo zdolny do pracy, jak prawie zawsze.
 6. Często mam uczucie ściskania w gardle.
 7. Jestem zadowolony ze swojego życia seksualnego.
 8. Należy starać się rozumieć swoje sny i wyciągnąć z nich wnioski.
 9. Chętnie czytam powieści kryminalne i sensacyjne.
 10. Pracuję w dużym napięciu nerwowym.

 

Teraz multiSelect jest zmieniony, ale oczywiście posiadamy ten nowy.

Osobom, które pragną zmierzyć się z egzaminem, który zawiera testy multiselect do policji,  proponujemy zakup naszej publikacji pt. ODPOWIEDZI DO TESTU MULTISELECT- PORADNIK w tym profil policjanta. To wyjątkowa pozycja wydawnicza, naszego autorstwa tj.Jarosława Sokołowskiego. Materiał stanowi interesujący w treści poradnik, dla wszystkich osób, uczestniczących w rekrutacji na stanowiska funkcjonariusza służb policyjnych. Tego typu publikacja jest bardzo przydatna dla kandydatów, którzy obawiają się, iż multiSelect policyjny, okaże się dla nich egzaminem zbyt trudnym do pozytywnego przejścia.  Nasza pozycja  jest rozwiązaniem dla przyszłych kandydatów do służb policyjnych, którzy poszukują wszelkich pomocy, ułatwiających przygotowanie się do testów psychologicznych oraz do rozmowy z psychologiem. Jeżeli chcesz kupić nasze testy do policji wejdź w zakładkę kontakt i napisz lub zadzwoń do nas.

Głównym założeniem naszego poradnika  jest wsparcie merytoryczne kandydatów oraz udzielenie im wielu przydatnych wskazówek. Ponadto,  publikujemy testy multiSelect do policji wraz z poprawnymi odpowiedziami na zadane w nich pytania tzw profil policjanta. Umożliwiamy kandydatom zaznajomienie się z całą procedurą testową oraz dokonuje jasnej oceny stopnia trudności egzaminów, do których należy multiSelect policyjny.

Poradnik pozwala kandydatowi na zapoznanie się nie tylko z przykładową treścią pytań testowych. Podstawowym naszym celem  było rozwianie wielu mitów, narosłych wokół tego typu egzaminów. Dajemy cenne rady, dotyczące tego, w jaki sposób każdy kandydat powinien przygotowywać się do testu MultiSelect. Trafne spostrzeżenia pozwalają na opanowanie nadmiernej ilości stresu oraz poprawę swojej koncentracji, skupienia i uwagi.

Zakup naszego poradnika pt. ODPOWIEDZI DO TESTU MULTISELECT- PORADNIK  z pewnością nie da 100% gwarancji zdawalności egzaminów, do których należy multiSelect policyjny, jednakże tego typu pozycja jest w stanie pomóc kandydatowi w lepszym i skuteczniejszym przygotowaniu się do egzaminów. Choć czytając opinie na największych forach policyjnych w Polsce, praktycznie każdy zdaję po nauczeniu się profilu policjanta, bo tak naprawdę od niego zależy to czy zdamy multiSelect czy też nie.

Jeżeli chcesz kupić nasze testy napisz lub zadzwoń:

testydopolicji@op.pl

tel 666 194 944

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial