Testy psychologiczne do policji – MultiSelect

Jednym z etapów, przez który musi przejść każdy kandydat, starający się o miejsce w policji są specjalne badania, wykonywane przez psychologów. Są to testy, które potocznie nazywa się MultiSelectem. Na ich podstawie dokonuje się selekcji kandydatów, którzy mają odpowiednie predyspozycje, nie tylko osobowościowe, ale też społeczne i intelektualne. Wymagają one więc solidnego przygotowania.

Co zawiera test MultiSelect?

Radiowóz policji

Badanie składa się różnych pytań i zadań, które są w formie zamkniętej (testowej). Wśród nich są te dotyczące samej osoby, wypełniającej test (na przykład odnoszą się do stanów emocjonalnych, sposobów zachowania w określonych sytuacjach, a także postaw wobec pewnych zjawisk czy zachowań).

Wśród pytań pojawiają się też różne zadania. Niektóre opierają się na spostrzegawczości, co znaczy, że osoba rekrutująca się do policji musi na przykład na podstawie wcześniej oglądanego zdjęcia stwierdzić, czy dostrzegł na nim coś, czego dotyczy pytanie. Są też zadania z treścią, w których na przykład opisano pewne zdarzenie. Kandydat musi wyciągnąć wnioski na podstawie otrzymanego tekstu i zaznaczyć pasujące według niego odpowiedzi.

Badanie może również zawierać mniej lub bardziej skomplikowane zadania matematyczne. Wśród nich są na przykład wymagające obliczenia średniej matematycznej.

To jednak część indywidualna, a oprócz tego testy MultiSelect składają się jeszcze z rozmowy z psychologiem. W jej trakcie może on pytać o różne wydarzenia z życia kandydata lub też badać postawy do różnych spraw.

Jaki jest cel tego badania?

Policja poszukuje przede wszystkim kandydatów o określonym profilu psychologicznym. Dopasowania do niego dokonuje się właśnie przez wypełnienie testu i rozmowę z psychologiem. Dlatego też osoby, którym nie powiedzie się w czasie tych badań, są odrzucane z rekrutacji i mogą do niej podejść dopiero po roku od dnia, w którym odbyły się testy psychologiczne.

Najlepszy i aktualny zbiór testów

Choć egzamin psychologiczny nie jest łatwy, to można się do niego skutecznie przygotować. Wystarczy skorzystać z materiałów, które oferujemy kandydatom na policjantów. Co otrzymuje się, nabywając u nas test MultiSelect:

  • zbiór pytań psychologicznych, dotyczących cech osobowościowych kandydata,
  • aktualny pożądany profil policjanta (w starych badaniach pytań było 560),
  • przykładowe pytania z rozmowy z psychologiem,
  • zadania matematyczne i z treścią,
  • opisy zadań na refleks, pamięć, opis zdarzenia i pamięć tekstową,
  • porady dotyczące egzaminu – co zrobić, by wyszedł jak najlepiej,
  • opis profilu policjanta (pożądane i niepożądane cechy, preferencje, cechy idealnego przełożonego),
  • treść badań z Poradni Zdrowia Psychicznego,
  • możliwe pytania wraz z odpowiedziami, które mogą paść w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.

Korzystając z naszych materiałów, możesz być pewien, że egzamin psychologiczny będzie dla Ciebie o wiele łatwiejszy. Dowiesz się też, czego będzie dokładnie od Ciebie, jako kandydata, oczekiwała policja, a w końcu – dołączysz do innych funkcjonariuszy.

testydopolicji@op.pl

tel 666 194 944

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial